Prenumeruoti RSS

Kuro kainos Lietuvoje

August 31, 2010 Įrašyta temoje (temose) tyrimas. Parašė:

Šią savaitę beviešint Marijampolėje akį patraukė kuro kainos. Populiariausios markės 95 benzino kaina Marijampolėje yra 25 centais žemesnė nei Vilniuje. Nuotraukoje atvaizduota tik Neste degalinės, tačiau panašios 95 benzino kainos vyrauja Statoil ir Lukoil Marijampolės degalinėse.  Viena iš teorijų būtų,  kuo Lietuvos miestas arčiau Baltarusijos sienos tuo benzino kaina žemesnės. Tačiau palyginus benzino kainą Marijampolėje ir Druskininkuose, kur pastarasis yra tikrai arčiau Baltarusijos sienos, ši teorija nepasitvirtina. Druskininkuose Statoil degalinėje 95 benzinas kainuoja 4.08 LTL, o Marijampolėje , Kauno g. – 4.12 LTL, J. Dailidės g.  – 3.86 LTL. Gal turite minčių kodėl toki kainų kontrastai?

6 komentarai (-ų) : “Kuro kainos Lietuvoje”

 1. Algirdas sako:

  čia jau senai vyksta dgelinių “KARAI”

  Kainų karą Suvalkijos sostinėje sukėlė neseniai atidaryta ir Lietuvoje mažai kam girdėta nedidelė degalinė “Pilo”, priklausanti “Eikinos” bendrovei. Tai naujas, tačiau ne pagrindinis šios įmonės verslas.

  „Pilo“ degalinė, jos vadovo Tomo Baskakovo teigimu, už 1 parduotą litrą benzino uždirba 0,084 cento. Palyginimui: „Statoil Lietuva“ vakar paskelbė taikanti 7 procentų pelno maržą vienam litrui. Norvegų valdomas degalinių tinklas už vieną parduotą benzino litrą uždirba apie 30 centų. Taigi „Eikinos“ ir „Statoil Lietuva“ pelno marža skiriasi 3,75 kartus.

  Jo jūs teisingai perskaitėte – jie neuždirba nė dešimtadalio CENTO


 2. Vaidas sako:

  1. Viena degalinė ėmė ir numušė kainas, dėl ko turėjo ir kitos numušti.
  2. Kaliningrado sritis nėra toli, o su ja paprasčiau, nei su baltarusija.


 3. Justas sako:

  O kada buvo padarytos nuotraukos, tą pačią dieną? Kainos gali šiek tiek skirtis priklausomai nuo miesto padėties, nes Orlen Lietuva (ex Mažeikių nafta) turiu 4 terminalus. Tačiau jie turi ir Vilniaus ir Marijampolės terminalus, tad kainos neturėtų labai skirtis (patikrinau – skiriasi 1ct/litrui), galbūt dėl transportavimo išlaidų. Bet kodėl skiriasi per 25ct…?


 4. praeivis sako:

  Marijampole arčiau Lenkijos o ne Baltarusijos, tuo viskas ir paaiškinta :P


 5. Karolis sako:

  Taip nuotraukos darytos tą pačią dieną. Nuo šiol kurą pilsiu marijampolėje ;)


 6. matelis sako:

  http://matelislt.wordpress.com/2010/09/01/latvijoje-benzinas-pigesnis-kazin-kodel/
  Neblogas sutapimas, abu įrašai vos ne tą pačią dieną. :)