Prenumeruoti RSS

106 – tai visgi legalu, ar ne?

November 10, 2009 Įrašyta temoje (temose) įvairenybės, programinė įranga. Parašė:

Liutauras parašė nemažai argumentų LANVA naudai, o Džiugas – tiek pat priešingų. Įdomiausia tai, kad Gediminas Gasiulis vakar 15min.lt rašė apie tai, kad „Microsoft“ apie šį LANVA veiksmą visiškai nieko nežinojo. Įdomu, ar tikrai nieko nežinojo ar dabar jau bando spręsti gal ir nedidelę, tačiau sunkokai valdomą RsV krizę? Bet kokiu atveju, jei tikrai nežinojo – tai LANVA ir jokio leidimo neturėjo.

Paklaustas, kaip nežinodama apie atliekamą tyrimą „Microsoft Lietuva“ galėjo suteikti tokį leidimą, M.Bieliūnas sudvejojo: „Tai buvo įrodymų rinkimas. Kiek žinau, LANVA turi teisininką, jis turėjo pasirūpinti, kad viskas vyktų teisėtai…“

Įdomu būtų išgirsti LANVA atsakymą į tokį patį klausimą. Bet tai dar ne viskas.

Linkomanija kaip tarė – taip ir padarė. Savo vartotojais rūpinasi iš anksto ir gina.

Tuo tarpu tinklalapis Linkomanija.net, kurio vartotojus LANVA ketina nubausti, įskundė LANVA policijai. Tinklalapio taisyklėse nurodoma, jog asmenims, kurie yra susiję su antipiratinėmis grupėmis, draudžiama naudotis Linkomanija.net, todėl tinklalapio administracija prašo policijos išsiaiškinti, ar LANVA nepažeidė įstatymų.

Na ir paskutinis svarbus dalykas yra tas, kad įmonė (TEO LT), kuri žadėjo bendradarbiauti ir pateikti vartotojų duomenis – šiek tiek pakeitė savo poziciją ir ne tik patvirtino, kad duomenis suteiks tik tuo atveju, jei bus įrodymai, kad vartotojas tikrai kaltas, bet ir apibūdino įmonės keliamus reikalavimus bevielio interneto apsaugai:

TEO LT klientams nėra keliami reikalavimai apsaugoti savo bevielį interneto ryšį. Taigi jei ryšiu naudojosi kitas asmuo, atsakomybė klientui neturėtų būti taikoma. „Klientams teikiame rekomendacijas, kaip apsaugoti tinklą, tačiau tai nėra reikalavimai. Jei reikia, teikiame ir pagalbą. Tačiau labai norint ir mokant galima į ryšį įsilaužti“, – sakė A.Bubnelis.

Ar tik ne vėją laukuose kažkas bando pagauti?

Visą straipsnį skaitykite 15min.lt.

P.S. Tai kas gi pažeidė įstatymus? Niekas? 106 vartotojai? LANVA? Jūsų atsakymų laukiame komentaruose ir/arba apklausoje.

[poll id=”10″]

2 komentarai (-ų) : “106 – tai visgi legalu, ar ne?”

  1. Blogorama #660 sako:

    […] tai nežinojo; Teo į 15 min. klausimą apie „privalomą“ ryšio mazgų saugą atsakė, kad ji pageidautina, bet neprivaloma. Šiuo metu dauguma tarsi sutaria, kad Lanva operacija nepavyko ir kad ši organizacija neturi […]


  2. Windows 7 prieš XP: veikimo rezultatų palyginimas | žinokITe.kapirkti.lt sako:

    […] kalboms apie paskutinį LANVA veiksmą, kai buvo surinkti 106 IP adresai įtariami siuntęsi nelegalią „Microsoft Windows 7 Ultimate“ progr…, pažvelkime į šios operacinės sistemos veikimo rezultatus ir palyginkime juos su senute […]