Prenumeruoti RSS

Mobilaus ryšio tiekėjų palyginimas – I dalis

June 22, 2014 Įrašyta temoje (temose) įvairenybės. Parašė:

telefonas pinigai

pctechmag.com nuotrauka

Po ganėtinai ilgo laiko tarpo, daugiau nei 2 metų, nusprendžiau parašyti naują įrašą į savo tinklaraštį. Pagrindinė to priežastis – įdomūs telekomunikacijų tiekėjų viražai Lietuvos rinkoje: Bitė pagaliau pristatė neribotą mokėjimo planą ir šios įmonės žingsniu pasekė Tele2 bei Omnitel. Vėliau atsirado Labas kontraktas ir užvirė tikras karas: šis metė iššūkį Tele2 ir vartotojai, spėję pasinaudoti pasiūlymais tuo metu, tikrai laimėjo. Tačiau ar viskas yra taip gražu, kaip mums norima parodyti (daug minučių, daug trumpųjų žinučių ir visa tai už patrauklią mažą kainą)? Ar tikrai nėra jokių užslėptų mokesčių ir kitų kainų skirtumų? Tai ir pamatysime šiuose straipsniuose.

Visų pirmą norėčiau atkreipti dėmesį į tai, kad mokėjimo planus suskirčiau į dvi kategorijas:

1. Su tam tikru suteikiamu minučių ir SMS kiekiu (mokėjimo planai su limitu)

2. Neribotus (mokėjimo planai be limito).

Taip išrūšiuodami juos pagal kainą galėsime lengviau palyginti tarpusavyje. Taipogi noriu informuoti, kad visos kainos buvo paimtos iš Bitė Lietuva, Labas kontraktas, Omnitel ir Tele2 tinklapių 2014 m. birželio 20 d. Tikslesniam palyginimui buvo naudojamos neterminuotų mokėjimo planų kainos, be telefonų ir kitų akcijų.

Žemiau esančioje lentelėje ir grafike mokėjimo planai išrūšiuoti pagal kainą nuo mažiausios iki didžiausios, tad turėdami telekomunikacijoms skirtą biudžetą bei žinodami savo poreikius – galite lengvai palyginti ką už tokią pinigų sumą gausite kiekvieną mėnesį.

Mokėjimo planai su limitu

limituotu mokejimo planu palyginimas

Atkreipkite dėmesį, kad už nurodytą mokestį gaunate tam tikrą minučių ir/arba SMS kiekį, kuriuos išnaudojus – kainos yra tikrai didelės. Tad galvodami kokį mokėjimo planą pasirinkti, visų pirma išanalizuokite pastarųjų kelių mėnesių sąskaitas: suskaičiuokite kiek laiko kalbėjote ir kiek išsiuntėte SMS.

Kartu pateikiu mokėjimo planus su limitais atvaizduotus diagramoje:

limituotu mokejimo planu grafikas

Grafike nėra atvaizduojama kartu su Omnitel mokėjimo planais Mano suteikiami 10MB. Iš esmės 10MB per mėnesį yra labai mažai ir ką nors nuveikti yra neįmanoma, tačiau tai apsaugo nuo siurprizų sąskaitose, kai internetą telefone įjungiate netyčia.

Mokėjimo planai be limito

Žemiau esančioje lentelėje ir grafike pateikiu tik suteikiamo interneto kiekį ir kainą, nes visi nurodyti mokėjimo planai suteikia neribotą minučių ir SMS kiekį.

nelimituotu mokejimo planu palyginimas

Kartu pateikiu mokėjimo planus be limitų atvaizduotus diagramoje:

nelimituotu mokejimo planu grafikas

* Omnitel suteikiamas duomenų kiekis su planais “Išmanusis” yra laikina akcija. Standartiniai duomenų kiekiai (be akcijos) patiekiami Omnitel svetainėje.

Kaip galite matyti – Tele2 išlaiko savo pažadą būti pigiausiais abiejuose mokėjimo planų (su limitais ir be jų) segmentuose.  Žinoma, tai labai subjektyvu, nes jei naudojatės internetu ir jį užsisakysite papildomai – mokėjimo plano kaina pasidarys didesnė (papildomai užsakomo mobilaus interneto kainas rasite antroje dalyje).

Labas kontraktas padidino kainas (palyginus su ankstesniais jų mokėjimo planais), o Bitė ieško lankstumo (apie tai šiek tiek plačiau taipogi antroje dalyje), nors ir už ne mažą kainą. Omnitel, tuo tarpu, stengiasi už protingą kainą parduoti jums visko daugiau: ne tik minučių ir SMS, bet ir interneto.

Kaip jau minėjau – antroje dalyje rasite daugiau informacijos apie mobilųjį internetą ir kartu įvairių papildomų paslaugų ir mokesčių kainų palyginimą. Bus įdomu. :)

2 komentarai (-ų) : “Mobilaus ryšio tiekėjų palyginimas – I dalis”

  1. Mobilaus ryšio tiekėjų palyginimas – II dalis | žinokITe.kapirkti.lt sako:

    […] Pirmoje dalyje apžvelgėme pagrindinių siūlomų paslaugų (minučių ir SMS) kainodarą Lietuvoje, kurią suskirstėme į mokėjimo planus su limitais bei mokėjimo planus be limitų (neribotus). […]


  2. Mobilaus ryšio tiekėjų palyginimas – III dalis | žinokITe.kapirkti.lt sako:

    […] Pirmoje dalyje pateikiau pagrindinių siūlomų paslaugų kainų palyginimą, antroje – interneto telefone bei kitų paslaugų kainų palyginimą, o šioje rasite informaciją apie tai, kiek jums kainuotų skambučiai į užsienį. […]