Prenumeruoti RSS

Ipad – obuoliukų aukos

July 15, 2010 Įrašyta temoje (temose) įvairenybės. Parašė:

Ir kurį pasirinkti? Ačiū Kęstui už nuorodą facebooke.

Žymos: , ,

10 komentarai (-ų) : “Ipad – obuoliukų aukos”

 1. tomaxsas sako:

  Ekranų kokybė? Baterijų darbo laikai? Wi-Fi, 3G? Operacinės?


 2. Karolis sako:

  nenoriu ginčytis del ekranų kokybes, baterios darbo laiko, wi-fi, 3g ir pan, tačiau 7 metų skirtumas sako savo?! Ar tu lauktum 7 metus tų funckijų kurias isvardinau, kai tau reikėtų įrenginiu naudotis dabar ?!


 3. insane sako:

  Nieko vertas palyginimas;
  Cia kaip vezimo rata su padanga lygint.
  Cia tarp kai kuriu zmoniu vyrauja neaiski neapykanta apple’ui kadangi neuztenka $;DD


 4. tomaxsas sako:

  Pirmiau reiktų gyvai palyginti kaip šie aparatai veikia, o ne spręsti iš techninių specifikacijų, be to visi žino kad proco našumo vien GHz nelemia…


 5. Gytis sako:

  Kažkas jaučiasi užgautas? :) Nereikia į viską žiūrėti rimtai. Sutik, palyginimas įdomus ir nemažai parodantis.


 6. Karolis sako:

  p.s as irgi turiu apple produktu, jeigu ka :)


 7. Kęstutis sako:

  Šito paveiksliuko aš nevadinčiau objektyviu palyginimu!

  Visų pirma tai lyginama ne tas kas reikia. Čia tas pats kas lyginti pagal vietų skaičių seną ir naują mašiną, akivaizdu, kad ne tai reikia lygint, lyginant Maskvičių ir kokią nors dabartinę Mazda ar Mersedes.

  Toliau sakysiu HP turėdamas omenyje HP TC-1100.

  1. CPU. Nuo to laiko CPU žymiai pagreitėjo. Lyginant Intel Pentium M 1.20 GHz ir dabartinius ATOM’us (kurie yra aplamai lėti, nes nesiekia mano CPU greičio kuris pirktas prieš 4 metus) yra dvigubai greitesni.
  Greitis nebematuojamas dažniu, nes jis stovi vietoje, o gerėja architektūra (tranzistoriai mažėja, schemos gerėja, bit’ų daugėja, instrukcijų rinkiniai platėja).
  Dėl ko iPad veikia 9-10 h (tai aprašyta http://www.apple.com/ipad/specs/). O HP tik tarp 2:36 ir 2:43 normaliai naudojant su pašvietimu ir Wi-Fi.
  Trumpos išvados: iPad veikia nuo 3.31 iki 3.85 karto ilgiau. Greičiau veikia.

  2. Rašo, kad HDD’as, o ten „flash drive“ jei tais laikais būtų „flash drive“ sumontuotas tokio dydžio ir greičio ir pigumo tai būtų šnekėję visi apie tai, o vien tokius dalykus nuslėpti yra sugebėjimas MELUOTI.
  Trumpos išvados: iPad vėlgi laimi didžiuliu greičio šuoliu, nes kuo mažesnis HDD’as ir kuo lėčiau sukasi ir kuo jis labiau pritaikytas nešiojimui tuo lėčiau veikia, nors nėra tikslios tiesinės priklausomybės, bet apibendrintai manau galima sakyti. Vėlgi dažniausiai mažesnės energijos sąnaudos, bet čia spėjimas.

  3. Tokio vaizduoklio dydį jau seniai pagamina. Tik va kokybė vaizduoklio bus iPad naudai garantuotai. Aplamai pasižiūrėjus kokius žmonės perka vaizduoklius košmaras, vien TN matricos [ir tarp kitko jos stipriai tobulėja, turiu tris serijas TN monitorių tai žiauriai patobulėjo], nes kitų matricų kainos aišku išauga, bet dėl spalvų kokybiškumo, akių nevarginimo, matymo kampo padidėjimo verta paaukoti šiek tiek. Be to iPad’as su LED apšvietimu dėl ko dar šiek tiek sumažina energijos naudojimą.
  Išvada: iPad ŽYMIAI geriau, nes pati geriausia matrica įdėta ne TN, ne *VA, o IPS, ji suteikia geresnę (turiu omenyje žmogui matomas spalvas ir aišku tiksliau perteikiamas) spalvų gamą, be to vaizdo matymo kampas žymiai didesnis. Dėl to kuriami žaidimai dviems žmonėms ko anksčiau nebuvo įmanoma padaryti dėl labai prasto matymo kampo.

  4. Dydis. Nutylėtas svarbiausias parametras – storis, nu ko priklauso dalinai (sakau taip dėl to, nes tos pačios detalės gali būti lengvesnės, nors ir vienodo dydžio) ir svoris kuris galima pamanyti, kad išvis nesvarbus. Taigi HP yra 2 cm storio, o iPad tik 1.34 cm. HP sveria net tarp 1.4 ir 1.8 kg, o iPad tarp 0.68 ir 0.73 kg, o tai yra labai didelis skirtumas. Paprastai šnekant kur nešiotis vieną telefoną, o kur nešiotis du telefonus?
  Trumpa išvada: iPad vėlgi triuškinamai laimi.

  5. Dėl garso nežinia, nes nežinia kaip vidiniai garsekalbiai įmontuoti, gal jie šalia vienas kito ir dėl to net nesukuria stereo efekto dėl ko ir daromas stereo garsas. Be to įsikišk ausines, ar išorines kolonėles ir bus tau tas stereo garsas, vis vien, kad ir stereo vidinių garsekalbių kokybė nežavi.
  Trumpa išvadėlė: nežinia ar HP šitą raundą laimi ar beveik lygiosios. Nors čia dar galima galvot taip, kad gal geriau įdėt vieną, bet kokybiškesnį garsekalbį, negu du visai prastus, nes kas iš to, kad stereo, jei garsas tragiškas.

  6. Kamerų abiejuose nėra. Lygiosios.

  7. Jungtyse laimi HP, bet jungtys nėra esminis dalykas, nes jis tarp asmeninio nešiojamojo kompiuterio ir telefono. O telefono juk nejungsi prie projektoriaus, taip ir čia, nes jis nėra skirtas kurti skaidres ir rodyti per projektorių tad klausimas, kam ta vga jungtis. PC card va čia tai prajuokino, toks dalykas pasenęs, dabar naudojamas 3G, kuris jau įmontuotas į iPad, jau geriau būtų wi-fi koks palyginimas, matosi HP neturi palaikymo 802.11n standartui.
  Trumpa išvadėlė: HP naudoja pasenuses technologijas naudoja (USB 3, 3G, DVI – skaitmeninė dabartinė jungtis, o VGA yra analoginė, dėl ko atsiranda dar vienas papildomas mirgėjimas (matomas labai ryškiai plika akimi kai kokia nors ne neutrali spalva rodoma visame vaizduoklyje) ir dėl ko automatiškai galima sakyti iškraipomos spalvos, RJ41 ir RJ11 vėlgi šis įrenginys nepritaikytas stovėjimui vietojė kaip stacionarus kompiuteris ar iš dalies nešiojamas kompiuteris).

  Net kainų palyginimo nėra – tai yra esminis faktorius kuris lemia inovacijų platų naudojimą. Kai kurie dalykai išrasti prieš 50 metų, o tik dabar juos pritaiko kaip didžiulę naujovę, iš aviacijos pavyzdžių galėčiau pateikt, su kaip išgaut geresnes sparnų konstrukcijas, kad būtų kuo mažiau kuro sunaudojama, tik deja čia atskira tema.

  Kaitimas vėlgi HP kaista, bent jau taip rašo review ir skundžiasi, kad per daug kaista, ko apie iPad nelabai girdėjau.

  Jei žmogus nusiperka Apple produktą ir jau jį maudyti purvuose manau yra žemas lygis. Kiekvienas renkasi pagal savo poreikius, man duoda nemokamai Microsoft gaminius ir aš jų beveik nenaudoju (jei tiksliau tai naudoju retai ir tik tada kai prireikia pavyzdžiui PhotoShop failus atsidaryti [nors galėčiau tai pasileisti Wine ar CrossOver pagalba, bet norisi pamatyt ar geri tie Windows 7, daug ko giriami] ar kažką kitą, kai reikia programinės įrangos išleistos tik Windows)! Renkuosi GNU/Linux ir dabar sugalvosit, kad aš jau GNU/Linux auka? Nesąmonė. Parodykit OS kuri turėtų tinkamesnę man architektūrą, tokį patogumą, tokį patikimumą ir aš iškart pereisiu. Deja kiek domėjausi tai atradau geriausią – GNU/Linux (nors yra labai daug priežasčių dėl kurių galėtų būti), su atitinkamu kiekiu programų ir jų kokybe.

  Operacinė Sistema daug ką reiškia. O be to pasižiūrėjus į MacBook tai jo baterija laiko 10 h (panašiai kaip ir iPad) kas man yra esminis dalykas, plius Mac OS X irgi yra jėga, aplamai techninės specifikacijos yra lygiai tokios kokių man reikia, o MacBook Pro 13.3″ išvis mane tenkintų su kaupu. Taip, kad aš neatradau tokių pačių specifikacijų nešiojamą kompą ir PIGESNĮ (kalbu apie padėvėtus variantus, nes jie gana pigūs). Draugas nusipirko patį mažiausią (iš Apple pusės) nešiojamą kompą šiek tiek padėvėtą už 800 Lt kurio baterija laiko normaliai, o prieš tai pirko kompą [labai neseniai] (ne Apple) už 2000 Lt, aš jam įsiūliau pirkt padėvėtą Apple nešiojamą kompą, nes jie pigūs, tai dabar džiaugiasi nusipirkęs ir stebisi, kad jie labai pigūs.

  Apple produkcijos išvis neturiu, o be to turiu nešiojamą kompą už 150 Lt – Dell D600, 14.1″, 1.4 GHz Pentium M, 1 GB RAM, 160 GB HDD ir t.t. O pagrindinis mano įrankis asmeninis stacionarus kompas.

  Tam tikrom situacijom Windows geriau tam tikrom OS X, tam tikrom GNU/Linux tam tikrom OpenSolaris, tam tikrom FreeBSD ir nėra įmanoma sukurti tokią operacinę sistemą kuri būtų tobula visiems atskirai paėmus atvejams, kalbu apie visus aspektus, greitį, stabilumą, funkcionalumą ir t.t.
  Ir esmė ta, kad naudotojai dažniausiai visiškai negalvoja, o ima tai ką jiems pasiūlo, tai ką jie mato. Vadovaujasi žmonių sukeltais mitais, žmonių abejingumu, žmonių įtaigumu.
  Čia kaip banke šneki tau siūlo imti paskolą už 16 %, o kai jiems pasiūlai duoti tą pačią sumą už 15 % jie jau sako mums per brangu, tai jau žmogui turi būti neperbrangu? Arba kai siūlo dvi pagalves pirkt už 1000 Lt, po to žada keliones, už kurių didelę dalį turi pats apsimokėti (degalai ir t.t.). Arba tie kurie pirko butus ir namus nors galėjo palaukti prieš burbulo sprogimą, buvo akivaizdu, tik deja nedaugelis suprato, arba pasidavė tam tikrų asmenų apgaulei. Apie tai galima kalbėt ir kalbėt, kad žmonės dažniausiai neAP/PAgalvoja.

  Taigi esmė ta, kad visuomet reikia galvoti kas geriau, nes kiekvienu atveju skirtingi sprendimai turi būti priimti.

  Galutinė iPad ir HP išvada:
  iPad tikrai tas daiktas kurį galima turėti, nes ne tik turi tam pritaikytą aparatinę įrangą, bet ir PROGRAMINĘ įrangą, o HP aš nesuprantu kam jį galėčiau panaudot (programinės įrangos duombazės nėra šitos sferos įrenginiui pritaikytos) – tik vietoj nešiojamojo kompiuterio ir tai negalėčiau net 3G pasinaudoti paprastai dar reikia PC card įsidėti (įdomu tokius dar išduoda?)…


 8. Karolis sako:

  Ačiū Kęstuti už išsamę info. Ipad kaip supratau laimėjo… tik reikia dabar sumąstyti kur galima jį panaudoti, kai žmonės taip skuba ir neturi laiko net patys sau. Knyga skaityti matau jis bus tinkamas! Tinkamas ja ir atsišviestis :D http://zinokite.kapirkti.lt/2010/04/ar-tikrai-norite-pirkti-ipada/


 9. Jekaterina sako:

  vot taip bl :D


 10. w/e sako:

  Kęstutis respect +!