Prenumeruoti RSS

Nokia: mobiliojo interneto augimas šiemet gali siekti 600 procentų

November 13, 2009 Įrašyta temoje (temose) telefonai. Parašė:

Nokia_N900

Ar žinote, kad maždaug 1 iš 8 pasaulio gyventojų šiandien lankosi socialiniuose tinkluose? Per vienerius metus mobiliojo interneto naudojimas išaugo 315 procentų, o kas penktas „Facebook“ vartotojas prie savo profilio prisijungia mobiliuoju telefonu.

Štai tokia informacija trečiadienį pasidalino „Nokia“ vadovai susitikime su žiniasklaidos atstovais į kurį buvo kviečiami ir kai kurie tinklaraštininkai. Gaila, kad neturėjau galimybės dalyvauti, tačiau po renginio buvo išplatintas ganėtinai įdomus pranešimas spaudai. Įdomiausiomis jo dalimis pasidalinsiu šiame įraše.

Pernai metais pasaulyje mobiliojo interneto naudojimas didėjo apie 315 procentų. Šiemet galima tikėtis, kad jis bus dukart didesnis, skelbia pasaulinė mobiliųjų įrenginių gamintoja „Nokia“.

„Pasaulinės tendencijos akivaizdžios – žmonės vis daugiau prie interneto jungiasi iš mobiliojo telefono, naršo po socialinius tinklus, ieško informacijos, tikrinasi elektroninį paštą. „Nokia“ siekia būti šių pokyčių priešakyje ir kurti sprendimus, kurie leidžia vartotojams būti arčiau jiems svarbių dalykų“, – sakė „Nokia“ generalinis direktorius Baltijos šalims Simonas Skupas.

Pasak S. Skupo, vienas iš pagrindinių mobiliojo interneto augimą lemiančių faktorių yra socialinių tinklų populiarumas. Tyrimų kompanijos „Nielsen“ duomenimis, socialiniuose tinkluose lankosi 866 mln. vartotojų arba maždaug kas aštuntas planetos gyventojas.

Vienas didžiausių pasaulyje 300 mln. vartotojų vienijantis interneto socialinis tinklas „Facebook“ skelbia, kad šiuo metu kas penktas lankytojas prie savo profilio prisijungia per mobilųjį telefoną. Be to, šie mobilieji vartotojai yra 50 proc. aktyvesni už kitus vartotojus, kurie prisijungia per kompiuterį.

Socialinių tinklų mėgėjams „Nokia“ ruošia naują paslaugą – akimirkų transliacijas per „Ovi“. Tai pirmoji mobilioji programa, kuri leis žmonėms tiesiai iš mobiliojo telefono darbastalio ne tik atnaujinti savo būseną „Facebook“, bet ir pranešti savo buvimo vietą, kuri automatiškai nustatoma panaudojant telefono GPS funkciją arba pagal mobiliojo ryšio stotis. Kartu vartotojas galės įkelti ir nuotrauką, kad draugai realiu laiku sužinotų, kur jis yra ir ką veikia.

„Nokia Lietuva“ produktų vadovo D. Nalivaikos teigimu, dar viena ryški mobiliųjų telefonų tendencija yra ir ta, kad jie savo techniniais parametrais ir galimybėmis jau prilygsta staliniams kompiuteriams. „Nokia N900“ modelis turės spartų „ARM Cortex-A8“ procesorių ir iki 1 gigabaito operatyviosios atminties. Telefone įdiegta „Linux“ pagrindu sukurta „Maemo 5” operacinė sistema.

Lietimui jautrų ekraną ir išstumiamą visaženklę QWERTY klaviatūrą turintis „Nokia N900” išsiskiria ne tik galingumu, bet ir vartotojo sąsaja. Šis telefonas gali veikti daugiaprogramiu režimu (angl. multitasking) – vienu metu atverti daug programų langų, matyti juos specialioje juostoje bei patogiai tarp jų naviguoti. Telefone taip pat įdiegta „Mozilla“ technologijos pagrindu sukurta naršyklė, todėl per ją galima matyti visus „Flash“ animacijos vaizdus, kitus interaktyvius tinklalapio elementus, žiūrėti vaizdo įrašus. Į telefono darbastalį galima įkelti nuorodas (angl. shortcuts), valdiklius (angl. widgets) ar mobiliąsias programas.

Na, šis įrenginys turėtų būti ganėtinai įdomus, tačiau kada gi ši gamintoja pagamins ką nors tokio, kas galėtų konkuruoti su iPhone? Būtų pats laikas, nes mobiliųjų telefonų rinkoje trečiajame šių metų ketvirtyje „Apple“ pirmą kartą uždirbo didesnį pelną nei Nokia. Žinoma, tai nulėmė ne kas kitas, o stulbinantis „iPhone“ produktų pasisekimas. Beje, „Nokia“ iš tiesų turėtų jausti vis didėjančią konkurenciją iš „RIM“ („Blackberry“) ir „Motorola Droid“. Praėjusiame ketvirtyje ji prarado net 6% sumaniųjų telefonų rinkos.

Laikykis „Nokia“!

Vienas komentaras : “Nokia: mobiliojo interneto augimas šiemet gali siekti 600 procentų”

  1. Ieškomi tinklaraščio bendraautoriai! | žinokITe.kapirkti.lt sako:

    […] Kodėl verta pradėti rašyti tinklaraštį arba kodėl verta prisijungti prie šio? Todėl, kad galėsite dalyvauti įvairiuose renginiuose, į kuriuos kviečiami žurnalistai ir kiti asmenys. Pvz. Praėjusią savaitę vyko „Nokia“ vadovų susitikimas su žiniasklaidos atstovais, kuriame buvo pristatyti naujausi šio gamintojo produktai bei informacija apie mobiliojo interneto augimo prognozes. […]