Prenumeruoti RSS

Kokį nešiojamąjį kompiuterį pirkti?

November 18, 2009 Įrašyta temoje (temose) techninė įranga, tyrimas. Parašė:

http://farm4.static.flickr.com/3577/3500852424_66f9c721cd_o.jpg

ndevilTV paveikslėlis

Artėja Šv. Kalėdos – laikotarpis, kai tam tikri produktai yra perkami didesniais kiekiais bei perkami brangesni ir tie, kurie parduodami su ženkliomis šventinėmis nuolaidomis. Akcijų maratonas prasidėjo jau ir Lietuvoje, o viena iš dažniau perkamų prekių yra ir nešiojamieji kompiuteriai, tad kokį pirkti?

Pirkėjai neretai priima sprendimą atsižvelgdami į šiuos kriterijus:

 • Gamintojas;
 • Techninės charakteristikos;
 • Dizainas;
 • Kaina.

Mano nuomone labai svarbu ir tai, kad įsigijus kompiuterį jis būtų patikimas, t.y. šansai, kad jis suges turi būti kiek įmanoma mažesni. Kodėl? Todėl, kad sugedusio kompiuterio remontas dažniausiai užtrunka ne vieną dieną, o Jūs nesinaudodami kompiuteriu neretai patiriate ir finansinę žalą. Gamintojai dažnai suteikia tik vienerių metų garantiją, tačiau džiugu, kad Lietuvoje elektronikai turi būti suteikiama dviejų metų garantija (nurodo įstatymai), bet vis tiek neretai būna lyg tyčia – garantija pasibaigia, o įrenginys sugenda, tad ką daryti?

Rekomenduoju atkreipti dėmesį į žemiau esančią lentelę, kurią sudarė viena didžiausių serviso įmonių – „SquareTrade“. Jų teigimu, per pirmuosius tris metus, rečiausiai genda „Asus“ ir „Toshiba“ kompiuteriai, o „Hewlett-Packard“ (HP) tuo pačiu laikotarpiu sugenda net kas ketvirtas.

http://cache.gawker.com/assets/images/gizmodo/2009/11/squaretrade3.jpg

Svarbu paminėti, kad atliktas tyrimas parodė, kad kompiuterio kaina taipogi daro ne mažą įtaką gedimų skaičiui. Štai internetiniai kompiuteriai (netbook) genda dažniau nei vidutinės kainos įrenginiai. Na, o patys brangiausi genda visai retai.

http://cache.gawker.com/assets/images/4/2009/11/500x_squaretrade2.jpg

„SquareTrade“ teigia, kad jie atsitiktiniu būdu atrinko 30000 nešiojamųjų kompiuterių, kuriems galiojo garantija. Šių gamintojų kompiuterių skaičius buvo ne mažesnis nei 1000 vnt.: „Acer“, „Apple“, „Asus“, „Dell“, „Gateway“, „HP“, „Lenovo“, „Sony“ ir „Toshiba“. Gedimai dėl kurių kalti klientai bei programinės įrangos gedimai, kuriuos išsprendė pardavėjai, nėra įtraukti į šį sąrašą.

Santrauka žemiau, o visas išvadas galite perskaityti „SquareTrade“ tinklapyje.

 • Daugiau nei 31% nešiojamųjų kompiuterių sugenda (arba yra sugadinami) per pirmuosius tris metus;
 • Dvi trečiosios gedimų (20,4%) atsitinka dėl gamintojo, o viena trečioji (10,6%) dėl vartotojo kaltės;
 • „Asus“ ir „Toshiba“ – patikimiausi gamintojai su mažesne nei 16% gedimų tikimybe per pirmuosius trejus metus;
 • Internetiniai kompiuteriai genda 20% dažniau nei brangūs kompiuteriai.

(Gizmodo)

2 komentarai (-ų) : “Kokį nešiojamąjį kompiuterį pirkti?”

 1. Kęstutis sako:

  „Dvi trečiosios gedimų (20,4%) atsitinka dėl gamintojo, o viena trečioji (10,6%) dėl vartotojo kaltės;“ – nesąmonė sakinys. O tai likę procentai dėl ko?


 2. Gytis sako:

  Kęstuti, galbūt ne itin lengvai suprantamai parašiau. Bandau paaiškinti. Per pirmus trejus metus sugenda (arba yra sugadinami):
  20,4% visų kompiuterių dėl gamintojo kaltės;
  10,6% visų kompiuterių dėl vartotojo kaltės.

  Tad viso sugenda ~31% visų kompiuterių.