Prenumeruoti RSS

Kaip pasikeisti pasą?

November 19, 2009 Įrašyta temoje (temose) įvairenybės. Parašė:

http://www.dokumentai.lt/images/atk2009aversas.gif

Dokumentai.lt paveikslėliai

Atėjo laikas pasikeisti pasą (asmens tapatybės kortelę). Normali procedūra, tačiau labai nustebino technologijos esančios Vilniaus apskrities VPK Migracijos skyriuje. Visų pirma noriu paminėti, kad užsiregistruoti galima iš anksto, telefonu. Atliekant išankstinę registraciją darbuotoja pasakė, kad už dokumento keitimą galima sumokėti ir vietoje. Atvykus maloniai pasitiko darbuotoja, kuri paaiškino, kad nuotraukas, kurias atsinešiau su savimi,  dariausi veltui. Ji pasiūlėpasinaudoti foto paslaugomis vietoje, visiškai nemokamai, o mano turimas panaudoti kokiems nors kitiems dokumentams. Sutikau. Nustebino tai, kad net iš vietos pajudėti nereikia. Sėdint kėdėje prie darbuotojos, priešais esantis įrenginys nusileido iki atitinkamo aukščio, kad padarytų nuotrauką. Ir tai dar ne viskas. Po to, to paties įrenginio pagalba, dar ir pirštų atspaudus nuskaitė. Pasirodo, šie įrengimai veikia ne taip jau ir senai:

Nuo šių metų birželio 28 d. asmens dokumentus išduodančiose migracijos įstaigose pradės veikti veido ir pirštų atspaudų nuskaitymo bei patikros įranga – ne tik asmens tapatybės kortelėse, bet ir pasuose bus fiksuojami asmens pirštų atspaudai, taip pat piliečiams į migracijos įstaigas nereikės atsinešti nuotraukų. Atkreipiame dėmesį, kad iki birželio 28 d. pateikiant dokumentus nuotraukas turėti būtina.

Dar noriu pagirti šią darbuotoją ir dėl to, kad dažnai verslo įmonėse (kurios siekia pelno ir turi stengtis labiau nei konkurentai) jaučiuosi aptarnaujamas žymiai prasčiau nei buvau aptarnautas čia. Viskas užtruko mažiau nei 10 min., o galų gale netgi papildoma paslauga buvo pasiūlyta (informacija apie tai,  kai tapatybės kortelė bus pagaminta  atsiųs sms žinute). Įdomu, ar visi ten tokie geri darbuotojai ar tik man taip pasisekė? Galbūt sužinosiu eidamas atsiimti paso. Beje, gal ir valstybinėse įstaigose situacija pradeda keistis į geresnę pusę? Būtų šaunu.

4 komentarai (-ų) : “Kaip pasikeisti pasą?”

 1. Paulius sako:

  Taip, aš irgi apturėjau tokį džiaugsmą. Tikrai labai jaučiami pokyčiai (lyginant su http://adis.stent.lt/?title=paso-keitimas&more=1&c=1&tb=1&pb=1).

  Džiugina ir tai, jog atsiskaityti galima ir kortele – taip nereikia mokėti 8 Lt bankui už pervedimą.

  Iš techninės pusės tapatybės kortelėse taipogi yra didžiulis postūmis į priekį (http://lescinskas.lt/lt/blog/entry/paulius/naujose-asmens-tapatybes-kortelese-skaitmeniniai-sertifikatai-ir-openid-palaikymas)


 2. Gytis sako:

  Pauliau, ačiū, kad papildei pasidalindamas gera informacija :) Tik vieną nuorodą (kuri kažkodėl neveikė) noriu pataisyti: http://adis.stent.lt/?title=paso-keitimas&more=1&c=1&tb=1&pb=1#more612


 3. amsik sako:

  Viskas labai paprasta… Juk krizė, kiekvienas darbuotojas pradeda vertinti savo darbo vietą ir verčiasi per galvą, kad būt geresniam :)


 4. Gytis sako:

  Labai tikiuosi, kad esi neteisus (-i) :) :)