Prenumeruoti RSS

Piratavimas yra naudingas atlikėjams

September 17, 2009 Įrašyta temoje (temose) kiti įrašai. Parašė:

Pirate_Flag-180

Drąsus teiginys? Manau taip.
Tačiau būtent taip teigia garsus atlikėjas 50 cent. Jis pasakė, kad piratavimą mato kaip atlikėjo rinkodaros dalimi. „Žmonės gali nepirkti albumų, tačiau jiems pasiklausius muzikos, kuri jiems patinka – jie ateis į koncertus“, – teigia atlikėjas. 50 cent sako, kad nėra būdų užkirsti kelią piratavimui, tad kam stengtis? Panašu, kad taip pat galvoja ir Smashing Pumpkins. Jie paskelbė, kad šiuo metu įrašinėja naują albumą, kurį sudarys 44 dainos ir jas bus galima visiškai nemokamai parsisiųsti.
Nauja era skaitmeniniame pasaulyje? Ateityje siųsimės muziką, o galbūt ir filmus, žaidimus ir kt. legaliai? Ką manote Jūs?

6 komentarai (-ų) : “Piratavimas yra naudingas atlikėjams”

 1. Mantas sako:

  Muziką atsisiuntę eis į koncertus, logiška. Tik nesuprantu, kas gero filmų kūrėjams, jei jų filmus žiūrėsim atsisiuntę, vargu, ar paskui visi bėgs žiūrėt į kino teatrą tą patį, ar dar apie ką nors nepagalvojau?


 2. Gytis sako:

  Na, šiuo atveju siūlyčiau žiūrėti šiek tiek kitaip. Visų pirma, svarbu, kad atlikėjai pradeda apie tai galvoti ir garsiai kalbėti arba netgi (kaip Smashing Pumkins) daryti atitinkamus veiksmus. Tai pralauš ledus.
  Filmų kūrėjai tikrai surastų būdų kaip padaryti, kad piratavimas nebūtų naudingas ir reikalingas.
  Mano pavyzdys galbūt „iš fantastinio filmo“, tačiau jis toks: filmo premjeros dieną jis rodomas kino teatruose ir tuo pačiu išleidžiami tiek DVD, tiek skaitmeninėse kopijose. Visų pirma ne kiekvienas turi galimybę žiūrėti filmą tokios kokybės kaip tai gali padaryti kino teatre ir dėl to ten ir patrauks. Antra, galima į skaitmeninę kopiją įtraukti neprasukamą reklamą ir sumažinti DVD kainas, tarkim, pusiau įtraukiant reklamas į juos. Esu įsitikinęs, kad turėdami tokias galimybes žmones nežiūrėtų „Camrip’ų“ ir su mielu noru atsisiųstu legalius filmus su reklama. Tokiu būdu palaipsniui niekas nebesisiųstų nelegalių filmų, o kino kūrėjai uždirbtų iš reklamos. Realu ir įmanoma?


 3. sagiras sako:

  del zaidimu tai i juos bus reklama integruota xD taipogi i dainas ir t.t. :D


 4. Gytis sako:

  Dėl žaidimų kaip ir aišku, tačiau kaip galima „įkišti“ reklamą į dainą?


 5. jurkis sako:

  Manau, kad 50 centas tik guodžia save. Yra ir kita statistika – nepamenu kokia nelabai garsi grupė paskelbė, kad jai leidus parsisiųsti nemokamai dainas jie, kaip labdarą (donation), teuždirbo ten kažkurią dalį procento nuo visų parduotų kiekių. Tiesa, apie koncertus jie nieko nepasakojo.
  Mano galva, tie nemokami parsisiuntimai tikrai neduos tokio efekto, kokio visi tikisi.Na taip, kažkas parsisiunčia filmą ar dainą, nueiną į kiną ar koncertą. Bet tai yra labai menkas skaičius. Tokie parsisiuntimai tik paskatina neapsisprendusius (kurių paprastai nbūna daug), o kas vogė – tas ir vogs.


 6. Piratavimas yra naudingas atlikėjams #2 | žinokITe.kapirkti.lt sako:

  […] kad skirtingi atlikėjai ir piratavimą supranta skirtingai. Štai 50cent ir Smashing Pumpkins yra „piratų“ barikadų pusėje, o Lily Allen stojo į „anti-piratų“ pusę. Beje, ta pati Lily Allen nelegaliai […]