Prenumeruoti RSS

802.11n sprendimas nešiojamajam kompiuteriui

September 25, 2009 Įrašyta temoje (temose) įvairenybės, techninė įranga. Parašė:

TEW-648UB_laptop

Kaip žinia, tikrai daugiau nei vienas operatorius gali pasiūlyti ne mažą interneto greitį (pvz.: 100Mbps) Jūsų namuose, tačiau ne visada jį įmanoma išnaudoti.

Paaiškinsiu kodėl (beje, Jums tai negalioja jei naudojatės staliniu kompiuteriu).

Taigi, jei naudojatės nešiojamuoju, visų pirma Jūsų namuose gali būti 802.11b/g standartus palaikanti belaidė stotelė ir/arba tokį patį standartą palaikantis nešiojamasis. Šis standartas leidžia naudotis maksimaliu 54Mbps greičiu ir tai tik teoriškai, kadangi nuo belaidės stotelės iki kompiuterio dažniausiai būna bent jau šioks toks atstumas, o dažniausiai ir sienos ar kiti signalo trukdžiai, tad greitis dar labiau mažėja. Man teko matyti daugiau nei 3 kartus prastesnį rezultatą lyginant spartą tarp laidinio ir belaidžio interneto (nešiojamasis rodė tikrai gerą belaidės stotelės signalą). Ką daryti, paklausite? Na, visų pirma reikėtų turėti 802.11n standartus palaikančią bevielę stotelę. Jei operatorius siūlo tokį greitį – būtų logiška jei kartu pasiūlytų ir jį atitinkančią stotelę. Jei neturite ar negavote – paprašykite operatoriaus motyvuodami anksčiau aprašyta informacija. O ką daryti su kompiuteriu? Na, jo keisti nereikės. Paprasčiausiai galite įsigyti štai tokį mažiuką USB daikčiuką, kuris, kaip teigia gamintojas Trendnet, yra pats mažiausias pasaulyje. Šis daiktas, pavadintas TEW-648UB vardu ir palaikantis iki 150Mbps greitį kainuos iki 25 JAV dolerių, tad tai tikrai kur kas pigiau nei keisti kompiuterį. O ir dydis jo toks, kad neturėtų Jums trukdyti naudojantis kompiuteriu.

2 komentarai (-ų) : “802.11n sprendimas nešiojamajam kompiuteriui”

 1. Vaidas sako:

  Na visų pirma nebūtina pirkti USB-inio dalyko. Paprastai kompiuteriuose wifi modulis būna prijungiamas per mini-pci ar mini-pcie jungtį. Taigi, gali pasikeisti šį moduliuką naujesniu, palaikančiu 802.11n.

  O 802.11g reali sparta mažesnė pirmiausia dėl tarnybinės informacijos. Na 100Mbps laidiniam irgi teorinė, bet
  tarnybinei info čia sudaro mažiau, nei ant wifi.

  Antra – pačios bevielio ryšio stotelės pajėgumai. Paprastai jie būna labai riboti ir tikėtina, kad 802.11n spartą matysite kaip savo ausis būtent dėl šios priežasties – stotelė prasta, o prisijungę keli nešiojamieji (visi n, jei bent vienas su g, tai n nebus). Jau net su 802.11g ši problema yra.

  Trečia – routerių galia paprastai pakankama, kad standartiniam bute triukšmai įtakos neturėtų. Jei nereikia super spartos visam bute, siūlau galią sumažinti (paprastai originali firmware to nemoka) – mažiau elektromagnetinio užterštumo. Na bet geriau kompo nelaikyti “ant kelių”, nei prisukti galias.


 2. Gytis sako:

  Vaidai, nuoširdžiai dėkingas už išsamią ir įdomią informaciją!