Prenumeruoti RSS

„Google Wave“ pakeis internetą?

September 15, 2009 Įrašyta temoje (temose) socialinė žiniasklaida. Parašė:

google_wave_logo_final-500

Rugsėjo 30 d. bus išsiųsta 100000 kvietimų naudotis „Google Wave“. Ši sistema dar neišleista, o apie ją kalbama tikriausiai daugiau nei apie bet kokį kitą produktą. Priežastis – sistema gali būti pritaikyta verslui, mokslui, klientų aptarnavimui, el. paštui, socialiniams tinklams ir kt.
„Mashable“, remdamiesi ir „Google Wave“ programuotojais, turi kelias idėjas kam ji gali būti skirta, tačiau labiausiai būtų įdomu sužinoti Jūsų nuomones, tad komentarai yra labai laukiami.
1. „Wave“ forumai
Šia idėją „Mashable“ sugalvojo šiek tiek anksčiau nei AndRew Camel, Google Wave API grupės darbuotojas, sakė:
„Manau, kad „Wave“ pagrindu veikiantis forumas bus nuostabi ypatybė. Vietoje to, kad parašyti žinutę ir vėl grįžti į tinklapį patikrinti ar kas nors atsakė, arba kol rašėte žinutę galbūt praleidote kitų žinutes – Jūs turėsite galimybę susirašinėti taip pat, kaip naudodami momentinių žinučių (instant-messaging) programas. Šios žinutės galės būti išsaugotos ir kaip forumo temos.“
2. „Wave“ komentarų sistema


wave-photo-sharing.png
„Google Wave“ gali pakeisti statinius komentarus. Jei tai bus padaryta – Jūs netgi galėsite pamatyti Youtube.com komentarus pakeistus „bangomis“.
Kiekvienas tinklaraščio įrašas ar „Youtube“ video galės turėti naują „bangą“, kur vartotojai galės šnekučiuotis realiu laiku. Bet kas, kas prisijungs vėliau – galės pasileisti komentarų įrašą. Tai gali būti visiškai nauja komentavimo era.
3. „Wave“ turinio valdymo sistema
API grupėje diskutuojama apie galimybę „Wave“ panaudoti kaip turinio valdymo sistemą (TVS). Jason Salas sakė:
„Aš manau, kad didžioji TVS gamintojų dalis sukurs plėtinius (jei to nepadarysim patys), kad jų sistemos veiktų su „Wave“. Štai ties kuo šiuo metu dirbu. Tačiau turime idėją panaudoti „Wave“ ir kaip atskirą TVS sistemą su tokiomis ypatybėmis kaip dokumentų kūrimas/valdymas, planavimas, RSS srautai, (micro) blog’inimas, archyvai, paieška ir t.t.“
4. „Wave“ skirta klientų aptarnavimui


wave-interface

Ši idėja parašyta „Google Wave“ programuotojų forumo temoje „Kam Jūs tai panaudosite“? Tai puiki kūrybinių idėjų diskusija. Viena iš labiausiai išplėtotų temų yra klientų aptarnavimo sistema. Čia kelios idėjos kaip „Wave“ gali būti panaudota aptarnaujant klientus:
– incidentų stebėjimui;
– skambučių centro analitiniam priedui;
– siuntimo sąrašo (distribution list) priedui;
– vartotojo meta informacijos priedui;
– apklausoms.
Klientų aptarnavimas realiu laiku? Sukurkite tai!
5. Mokslui ir verslui
Visai nesenai „Google“ kai kurioms mokykloms ir įmonėms leido pasinaudoti „Wave“. Bet kodėl? Ką ši sistema gali sukurti mokslo ir verslo sritims?
Štai kelios idėjos:
– sukurti labiau interaktyvią / kūrybišką mokymosi aplinką;
– taisyti tekstą / kurti dokumentus;
– kurti potencialių projektų idėjas;
– mokyti / vadovauti interaktyviai iš namų;
– naudotis bendra aplinka kibernetiniam mokymuisi;
Beje, su papildomais priedais Jūs galėsite mokytis atitinkamo lygio klasėse/grupėse ir bendrauti su dėstytojais realiu laiku.

Ei, nejaugi po kelių metų niekam nebereikės eiti į mokyklą ar universitetą, o vėliau ir į darbą? Na, bet kokiu atveju manau, kad artimiausiu metu „Google Wave“ įneš nemažai pakeitimų kiekvieno internauto gyvenimui.
O ką manote Jūs? Ką naujo ši sistema pristatys? Jūsų idėjos mums yra labai įdomios, tad komentuokite!

Comments are closed.