Prenumeruoti RSS

Tyrimas: socialiniai tinklai gali pražudyti visas pastangas įsidarbinti

August 25, 2009 Įrašyta temoje (temose) socialinė žiniasklaida, tyrimas. Parašė:

<a href="http://www.thetechherald.com/article.php/200930/4111/Sophos-Social-networking-sites-must-improve-security" target="_blank">Sophos</a>

Ypač daug darbdavių JAV ieško informacijos apie kandidatus, į laisvas darbo vietas, tokiose svetainėse kaip „Facebook“, „MySpace“, „LinkedIn“, „Twitter“ ir kitose, kad galėtų daugiau sužinoti apie jų charakterį bei laisvalaikio praleidimo būdus. O kandidatai padaro meškos paslaugą patys sau parodydami netinkamas nuotraukas, prastus bendravimo įgūdžius ir be viso to, visus sugebėjimus paviešinti darbdavio konfidencialią informaciją.

Dažnas yra iškrėtęs ką nors kvailo internete dar tada, kai darbdaviai net nežinojo kas yra socialiniai tinklai, o dabar jie lengvai ir greitai suranda visą žmogaus elgesio internete istoriją. „CareerBuild“ atlikto tyrimo dėka tapo aišku, kad beveik pusė darbdavių JAV ieško informacijos apie kandidatus tokiose svetainėse kaip „Facebook“ ir „MySpace“. Svarbu paminėti, kad toks papildomas darbuotojų atrankos būdas populiarėja. 2008 m. ieškančių šios informacijos buvo 22%, o 2009 m. atlikto tyrimo rezultatai parodė dvigubai didesnį skaičių, net 45%.

Darbdaviai, norėdami daugiau sužinoti apie kandidatus, dažniausiai naudojosi „Facebook“. Profesionalų atrankos tinklalapis „LinkedIn“ užėmė antrąją poziciją, juo naudojosi 26%, o „MySpace“ atiteko trečioji vieta ir 21%. Tik 11% skaitė tinklaraščius ir 7% sekė žinutes „Twitter“.

Daugiau nei trečdalis respondentų atsakė, kad jie rado tokios informacijos, dėl kurios apsisprendė nepriimti kandidato į darbą. Nurodytos priežastys: provokuojančios arba netinkamos nuotraukos, turinys susijęs su alkoholio arba narkotikų vartojimu, buvusių darbdavių, bendradarbių arba klientų šmeižimas. Kandidatai taipogi parodė prastus bendravimo įgūdžius, parašė diskriminuojančius komentarus, melavo apie savo patirtį ar įgūdžius arba pasidalino konfidencialia buvusio darbdavio informacija. Labiausiai nustebino tai, kad net 16% darbdavių atsisakė kandidatų dėl netaisyklingos kalbos naudojimo. Kokios? Tokios kaip: GR8 (great) elektroniniame arba kreipimosi laiške (kaip atrodytų tokios netinkamos kalbos lietuviškas pavyzdys?).

Žinoma, yra ir tokių kandidatų, kurie demonstruodami savo profesionalumą, padeda patys sau. Pusė respondentų, kurie atsakė, kad tikrino informaciją apie kandidatus, teigė, jog susidarė gerą įspūdį apie žmogų ir jo tinkamumą jų įmonei. Kiti darbdaviai taipogi teigė, kad įsitikino darbuotojų kūrybiškumu arba profesionalumu. Geri bendravimo įgūdžiai ir kitų žmonių rekomendacijos (turbūt „LinkedIn“?) pagerino kai kurių kandidatų galimybes.

Didžioji dalis žmonių vis dar nesupranta, kad jų būsimi vadovai naudojasi tomis pačiomis interneto tarnybomis, tad geriau jose nerašyti blogybių ir nedėti provokuojančių nuotraukų. Šiomis dienomis, kai nedarbo lygis toks aukštas, gerai apgalvokite ką veikiate internete ir kam suteikiate teises prisijungti prie Jūsų paskyros socialiniuose tinkluose.

Žinoma, mums labai įdomu sužinoti Jūsų nuomonę. Kaip manote, ar daug Lietuvos įmonių ieško informacijos apie kandidatus internete? Ar Lietuvoje tai populiaru? Beje, jei esate darbdavys – ar ieškote tokios informacijos apie kandidatus? Laukiame komentarų!

Nuotrauka: Sophos

3 komentarai (-ų) : “Tyrimas: socialiniai tinklai gali pražudyti visas pastangas įsidarbinti”

  1. Eugenijus sako:

    Bet juk facebooke gali likti “privatus” ir rodyti savo profili tik draugams :)


  2. Gytis sako:

    Na, taip. Tik ne visi yra pasidarę „privačiais“ ir kai kurie žmonės priima „draugauti“ bet ką, kas paprašo.


  3. Facebook privatumo politika | žinokITe.kapirkti.lt sako:

    […] ne vieną kartą yra kilę skandalai dėl šios priežasties, o atliktas tyrimas JAV parodė, kad net 45% darbdavių ieško informacijos apie kandidatus socialiniuose tinklalapiuose tokiuose kaip „Facebook“, „Twitter“, „MySpace“ ar […]