Prenumeruoti RSS

Sony-Ericsson pristatys smartbook’ą?

August 17, 2009 Įrašyta temoje (temose) techninė įranga. Parašė:

Smartbook

Netbooknews teigia, kad „Sony-Ericsson“ ruošia smartbook’ą (ar jau yra lietuviškas atitikmuo? – Gytis), kuris turėtų būti pristatytas artimiausiu metu, remdamasi patikimu šaltiniu iš Taivano, kuris yra labai artimai susijęs su smartphone ir smartbook’ų gamintojais. Kol kas nėra aišku ar jis bus pagamintas „Qualcomm Snapdragon“ pagrindu, tačiau „ARM“ ir „Freescale“ gamintojai „Computex“ parodos metu teigė, kad į šių gaminių rinką jie veršis labai agresyviai. Intel turės rimtų konkurentų?

Neaišku ir kaip „Sony-Ericsson“ atrodys, tačiau bet kokiu atveju įrenginys turėtų būti panašus į šį:

Balsas.lt rašo, kad paskutinįjį šių metų ketvirtį rinką pasieks bent 6 kompiuterių gamintojų siūlomi „smartbook“ klasės nešiojamųjų kompiuterių modeliai, praneša „DigiTimes“.

Manoma, kad „smartbook“ kompiuteriai užims rinkos nišą tarp išmaniųjų mobiliųjų telefonų ir „netbook“ kompiuterių. Tai bus įrenginiai su iki 12 colių įstrižainės ekranais, tarp jų ir sensoriniais, mobiliojo ryšio, „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“ moduliais, GPS imtuvais. Dauguma jų svers mažiau nei 1 kg, bus plonesni nei 2 cm, o baterijos pakaks visos dienos darbui.

„DigiTimes“ duomenimis, paskutinįjį šių metų ketvirtį savuosius „smartbook“ modelius planuoja pateikti bendrovės „Acer“, „Foxconn Electronics“, „Pegatron Technology“, „Compal Electronics“, „Inventec Appliances“ ir „Mobinnova“. Šių kompiuterių pagrindu taps aparatinės „Qualcomm Snapdragon“ ir „nVidia Tegra“ platformos. „Snapdragon“ sudėtyje bus ARM 1 GHz centrinis ir 600 MHz DSP procesorius. „Tegra“ naudoja ARM procesoriaus branduolį, vaizdo ir garso apdorojimo procesorius bei grafikos valdiklį.

Leidinio žiniomis, savąjį „smartbook“ modelį gali pateikti ir bendrovė „Hewlett-Packard“, tačiau esą dėl to dar galutinai neapsispręsta.

5 komentarai (-ų) : “Sony-Ericsson pristatys smartbook’ą?”

 1. Dalius sako:

  Matyt norėjai pasakyti ne “ARM” ir “Freescale”, o “Qualcomm” ir “Freescale” (ir tai turbūt ne visiškai tiksliai). ARM yra patentų kompanija, kuri nieko negamino, negamina ir manau negamins.


 2. Gytis sako:

  Daliau, ačiū už informaciją, tačiau yra ir gamintojas ARM.
  Daugiau informacijos
  P.S. ARM procesoriai plačiai naudojami išmaniuose telefonuose, maršrutizatoriuose, iPod’uose, mobiliuose žaidimų įrenginiuose.


 3. Kęstutis sako:

  Kur davei nuorodą ARM yra kaip architektūra nurodyta pvz.: kaip tarkim x86 būtų, o juk x86 gamina ir AMD ir VIA ir kiti.
  ARM processors are developed by ARM and by ARM licensees. Prominent examples of ARM Limited ARM processor families include the ARM7, ARM9, ARM11 and Cortex. Examples of ARM processors developed by major licensees include the DEC StrongARM, Freescale’s i.MX, Marvell (formerly Intel) XScale, NVIDIA’s Tegra, ST-Ericsson Nomadik, and Qualcomm’s Snapdragon.
  http://en.wikipedia.org/wiki/ARM_architecture

  http://en.wikipedia.org/wiki/Qualcomm – ARM architektūra.


 4. Gytis sako:

  Na, bene būsiu neteisingai supratęs. Ačiū už informaciją ir korekcijas :)


 5. Nokia pristatė netbook’ą | žinokITe.kapirkti.lt sako:

  […] atsiriekti savo pyrago dalį internetinių kompiuterių (netbook) rinkoje. Turbūt jau žinote, kad galime sulaukti Sony-Ericsson smartbook’o, o štai Nokia šiandien pristatė nešiojamąjį kompiuterį Booklet 3G pavadinimu. Kompiuteris […]