Prenumeruoti RSS

WD TV HD media grotuvas

July 22, 2009 Įrašyta temoje (temose) techninė įranga. Parašė:

Sveiki,

jei pakeitėte savo seną kineskopinį televizorių nauju 42″ Full HD LCD televizoriumi ir žiūrite kabelinę televiziją, bet nesuvokiate kur čia geresnė kokybė- dideli taškai (pikseliai), vaizdas išplaukęs, neryškus, tai nieko nuostabaus. Priežastis tai, kad “geležis” aplenkė paslaugų, skirtų masėms, kokybę. Tik nuo neseniai yra siūlomos aukštos raiškos televizijos paslaugos. Aprašytas įrenginys kartu su papildomu USB raktu (bendra vertė 500 LTL) atkurs jūsų TV geriausią įmanomą vaizdą. Ne tik 720p ar 1080i, o visus 1080p.

Tai yra pirmas mano įrašas šiame tinklaraštyje. Rašysiu apie daiktus arba technologijas kurios žavi mane ir kurioms, mano manymu, trūksta dėmesio lietuviškame internete. Vienas iš tokių naudingų daiktų, kurie nėra pakankamai išplitę yra WD TV HD grotuvas. Kas tai yra? Tai įrenginys, panašus į DVD grotuvą, tik jis neatkuria optinių diskų. Skamba keistai? Prieš daugiau nei penkerius metus atsirado DVD grotuvai su USB jungtimis- tai buvo tiesiog puikios žinios- kopijuoji DVIX filmą, kuris užimdavo apie 700 MB į USB atmintinę, jungi atmintinę į USB jungtį ir mėgaujiesi filmu, išvengdamas kopijavimo į optinį diską. Šis įrenginys veikia panašiai, tik pašalinta nebereikalinga dalis- optikos skaitytuvas. Dabar galima prijungti ne tik USB raktą, bet išorinį diską, be to, dar ir ne vieną. Tai yra daug patogiau- kaupi filmus USB išoriniame diske, kurio talpa neribojama…

Bet esminiai privalumai dėl ko verta apie tai rašyti yra įrenginio gebėjimai atkurti 1080p raiškiosios televizijos standarto vaizdus. Vaizdžiai rašant vaizdas yra toks ryškus ir aiškus, kad kaip vienas mano pažįstamas pastebėjo “galima įžiūrėti aktorių nosies plaukus” (daugiau apie raiškiosios televiziją galima paskaityti čia http://lt.wikipedia.org/wiki/Rai%C5%A1kioji_televizija). Tam reikia atitinkamo “vaizduoklio”- LCD televizoriaus arba monitoriaus su HDMI arba DVI jungitimis. Jungti prie kineskopinio televizoriaus nėra prasmės- maksimalus kineskopo eilučių skaičius yra nepakankamas (nebent planuojate keisti TV ateityje).

Norėdami įvertinti kokybę paspauskite ant paveikslėlio

Norėdami įvertinti kokybę paspauskite ant paveikslėlio

Labiausiai paplitę failai, kuriuos “kramto” įrenginys- .mkv , “matroska” bylos. Tai įvairiausių aukštos raiškos šaltinių BlueRay, HD-DVD, HD TV filmų suspaustos versijos. Kolkas vyrauja 720p (720 eilučių) video formatas- standartinis 1.5 valandos filmas užima 4- 5 GB. 1080p “rip’ai”- dvigubai daugiau. Pingant kietiesiems diskams (HDD) ir 42″ Full HD televizoriams santykis kis kokybės naudai.

Iki atsirandant tokiems įrenginiams kaip WD TV grotuvas tokią kokybę galėdavo atkurti tik kompiuteris ir ne bet koks. Forumuose dažnai tekdavo skaityti nusiskundimus- “ir kokio gi kompo reikia, kad vaizdas netrūkčiotų”. O gi maža dėžutė ir per daug neįkaisdama atlieka darbą geriau negu neseniai galingu laikomas kompiuteris… Ir kaina kita.  Minimalūs poreikiai: 8GB USB raktas ir pats grotuvas, kartu sudėjus kaina gaunasi iki 500 LTL.

Grotuvas taip pat skirtas įvairiausių audio failų atkūrimui, nuotraukų rodymui:

Rašant apie minusus, kurie buvo pastebėti naudojimosi laikotarpiu, tai – įrenginys dekoduoja tik Dolby Digital, DTS jis nepalaiko. Tai reiškia, kad jei norėsite pažiūrėti koncertą, kurio audio takelis yra koduotas DTS, be papildomos įrangos (namų kino dekoduojančio DTS) negirdėsite garso. Tuo tarpu Dolby Digital įrenginys verčia į stereo ir, jei grotuvas prijungtas prie televizoriaus per HDMI kabelį, garsas bus girdimas iš televizoriaus be papildomos įrangos. Prie namų kino grotuvas jungiamas per standartinį Tosslink optinį kabelį. Anksčiau kildavo problemų su filmais ar koncertais, koduotais DTS- kas 5 ar 10 sekundžių, garsas išnykdavo, tačiau neseniai Western Digital atnaujino grotuvo programinę įrangą (firmware) ir ši problema dingo. Su nauja versija buvo patobulintas subtitrų rodymas (tame tarpe ir rusų kalba). Gaila, kad grotuvas nepalaiko išorinių optinių USB įrenginių (DVD-RW ar CD-RW), nors dirba su video kameromis, USB raktais ir diskais.

Į WD TV HD media grotuvo komplektą įeina IR pultas, grotuvas, laikiklis išoriniam WD Passport HDD diskui ir laidai prijungimui per analogines jungtis (HDMI kabelis ir USB raktas į komplektą neįeina).

Ačiū Tadui.  http://kompiuteriu.blogas.lt/wd-tv-hd-media-grotuvas-3.html

9 komentarai (-ų) : “WD TV HD media grotuvas”

 1. dzejus sako:

  nereklamuoju bet pigu.lt akcija šiam įrenginiui šiuo metu vyksta.


 2. Gytis sako:

  Dzejau, aciu :) Gali ir nuorodą įdėti. Gal kažkas norės įsigyti.


 3. romas sako:

  pries keleta dienu toki nusipirkau. Viena beda- neatpazista mano WD isorinio Hdd. Gal del to, kad ji anksciau naudojau tik su Sanyo Full HD kamera, kuri suformatavo diska ir sukure jame savo library. Reiketu is naujo suformatuoti hdd ir bandyt vel jungti, bet nesugalvoju, kur perkelt keliu simtu gb ten laikomos filmuotos medziagos. Gal as ko nesuprantu,ar ka ne taip padariau.


 4. romas sako:

  Iš naujo suformatavau diską NTFS ir iškart, tik pajungus, jį atpažino WD TV įrenginys. Rodo filmus be jokių strigimų, kokybė nesiskiria nuo Blue ray grotuvo.


 5. Gytis sako:

  Na va, pats uždavėte klausimą ir pats į jį atsakėte :) O jei rimtai, nuoširdžiai sveikinu išsprendus problemą. Beje, jei ne paslaptis, kur pirkote? Kiek mokėjote? Ačiū!


 6. romas sako:

  Išties taip jau atsitiko, kad pačiam teko atsakyti į savo klausimą. Deja, lietuviškajame internete sulaukti prasmingo patarimo retai pavyksta, ypač apie naujesnę įrangą, o pateikiama informacija dažniausiai apsiriboja reklaminių lankstinukų nurašymu. Parduotuvių darbuotojai dažniausiai nė tiek žinių nesugeba suteikti. O juk tai nėra kažkokios “ateities technologijos”. Mūsų parduotuvės užverstos beviltiškai pasenusia technika, o naujovės nepropaguojamos, nes reikia išparduoti užsigulėjusį šlamštą. Dar neseniai, paklausęs parduotuvėje, “Kokių turite blue ray grotuvų”, išgirsdavau klausimą “O kas tai yra?”. Dabar tas pats kartojasi filmais prekiaujančiose įmonėse. Jie dar neseniai VHS pakeitė į DVD, o apie didelės raiškos vaizdą sužinos tada, kai jis taps atgyvena.
  WD TV pirkau Alytaus “Elektromarkte” už 349 Lt. Pirkdamas žinojau, kas tai yra ir kam man to reikia.


 7. Gytis sako:

  Iš esmės sutinku, ne dažnai galima rasti pagalbos lietuviškame internete. Dėl ko apgailestauju. Pats neretai ieškau informacijos užsienio tinklapiuose.
  Dėl naujienų ir senienų ne visai norėčiau sutikti. Tikrai ne kiekvienoje parduotuvėje yra tik seni dalykai. Na, galbūt šiai akimirkai krizė kažkiek pakeitė situaciją, tačiau nereikia kaltinti vien jų. Noriu pabrėžti, kad neretai patiems IT įrangos gamintojams mūsų rinka toli gražu nėra pati įdomiausia, tad naujienos čia pasirodo tikrai ne tą pačią dieną kaip užsienyje. Bet ar tai turi kelti nuostabą? Juk tas pats yra ir su filmais kino teatruose. Galų gale, esame labai maža rinka, tad ir naujienos mus pasiekia pavėluotai. Juk mūsų yra tik ~1/100 lyginant su JAV, o kur dar perkamoji galia…?


 8. algimantas sako:

  Laba diena esu isigijes wd grotuva viskas gerai tik viena problema
  ira kaip konvertuot garsa is optinio i paprasta ar ira koks irenginys kuris is dts perdarytu i paprasta analogini stereo
  zodziu kad butu garsas pajungus i stereo stiprintuva


 9. Gytis sako:

  Laba diena, Algimantai,

  Pats šio daikto neturiu, tačiau paieškojau šiek tiek informacijos apie DTS garsą. Čia http://wdtvhd.com/index.php?showtopic=3307 rašo, kad „the wdtv will never decode dts, you have to have a dts compatible receiver, there is no other option“, tačiau kiti kolegos papildo, kad galima konvertuoti garsą naudojant techninę įrangą. Dar primygtinai rekomenduoju paskaityti ir čia:
  http://wdtvhd.com/index.php?showtopic=6928
  http://wdtvhd.com/index.php?showtopic=1660
  http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=743&page=1
  Tikiuosi ši informacija nors šiek tiek padėjo. Parašykite kaip sekėsi. Ačiū!