Prenumeruoti RSS

Nešiojamieji kompiuteriai- kaip išsirinkti? II dalis

July 29, 2009 Įrašyta temoje (temose) techninė įranga. Parašė:
Pirmoji dalis yra čia. Ačiū Tadui.

3. Procesoriaus galia

Procesorių gamintojams dažnai keičiant kriterijus, pagal kuriuos yra vertinami procesoriai, kai kurie vartotojai yra pasimetę, kaip atpažinti procesoriaus vertę ir produktyvumą, už kuriuos mokami pinigai. Pagrindiniai kriterijai – tai branduolių skaičius, spartinančiųjų atminčių (cache) dydžiai, procesoriaus archtektūra, technologinis procesas – 32 nm ar 45 nm… ir taip toliau. Tam, kad vartotojai negaištų laiko ir galėtų sutrumpinti produktyvumo vertinimą yra sukurtos įvairios vertinimo (benchmarking) programos, kurios įvertina procesorių spartą ir skiria skaičiumi išreikštą rezultatą. Procesoriai nevienodai sparčiai susidoroja su foto redagavimu, Blue ray filmų atkūrimu, trimačiais žaidimais. Todėl egzistuoja skirtingos vertinimo programos, tokios kaip 3DMark06, PCMark, programos, vertinančios procesorių spartą apdorojant duomenis Photoshop CS3, 3D Studio, Quake IV aplikacijose. Bendrą procesoriaus pajėgumą galite įvertinti pasinaudoję šia nuoroda.

http://www.cpubenchmark.net/common_cpus.html

Balandžio mėnesį stambiausias PC procesorių gamintojas Intel savo procesoriams įvedė naują „žvaigždučių” vertinimo sistemą. Lentelėje vardinamos procesorių serijos ir joms suteikiamos „žvaigždutės”- kuo produktyvesni procesoriai- tuo daugiau „žvaigždučių” figuruoja šalia jų. Pastebimas naujo žymėjimo ypatumas- galingesnių procesorių logo ženklelio fonas yra tamsesnės spalvos. Jūsų patogumui šia lentelę pateikiu čia.

http://www.intel.com/consumer/rating.htm

Procesorių kaina sudaro didžią dalį kompiuterio kainos todėl reikėtų įvertinti ar ta galia jums bus būtina, ar jūs išnaudosite ją. Jei naršysite internete, redaguosite dokumentus, naudosite e-paštą, šiems uždaviniams atlikti paprasčiausių Atom arba Celeron tipo procesorių. Kita vertus, jei mėgstate konvertuoti video bylas, redaguoti nuotraukas, žaisti žaidimus, dirbti su spaudos darbais- tuomet laimėsite daug laiko, išvengsite neigiamų emocijų ir gausite pasitenkinimą naudojant kompiuterį.

4. Operatyvinė atmintis, WiFi ir kita

Operatyvinės atminties kiekis yra aktualus iki 4 GB naudojant 32 bitų operacinę sistemą (Win XP, Vista Home/ Pro 32). Atminties virš 4 GB sistema nebenaudoja, o aplikacijos 64 bitų operacinėms sistemoms namų vartojimui nėra paplitę. Operatyvinė atmintis paskutinius keletą metų ženkliai pigo ir jos kiekio didinimas iki racionalaus dydžio yra nebrangus ir efektyvus būdas didinti kompiuterio produktyvumą. Todėl rekomenduoju nepagailėti investuoti pinigų į bendros apimties 2- 4 GB RAM.

Kitas dalykas, į kurį verta atkreipti dėmesį, tai kokio tipo yra integruotas bevielio ryšio adapteris. Pigesniuose modeliuose vis dar komplektuojami 802.11 g (54 mpbs spartos) adapteriai. Beveik 6 kartus teoriškai spartesni yra 802.11n įrenginiai. Patrauklūs yra tuo, kad ateityje galėsite „streamint’i” t.y. realiu laiku perduoti aukštos raiškos filmus iš NK arba į jį. Pvz. paplitus HD grotuvams galėsite žiūrėti 720p ar 1080p filmus savo televizoriuje, siunčiamus iš kitame kambaryje stovinčio kompiuterio. Mano pažįstami tokiu būdu žiūrėjo DVIX 700 MB- 1.3 GB filmus naudodami 802.11 g standartą, tačiau suspaustam HD vaizdui arba DVD video reikia kanalo pralaidumo iki 10 Mbps, kurio senas standartas negali užtikrinti.

Kompiuterio konstrukcija užtikrina ekrano apsaugą ir korpuso tvirtumą. Aksčiau dažnai buvo paplitę ekrano lūžiai – nešiojamųjų dangčiai būdavo minkšti, todėl ekranų matricos būdavo sutraiškomos arba suskaldomos. Gamintojai iš šių klaidų pasimokė ir geriausius kompiuterius komplektuoja su magnio lydinio (Fujitsu- Siemens Lifebook), titano kompozito (IBM- Lenovo) ar anglies pluošto (Lenovo X301) dangčiais. Konstrukcijos lyderiai yra Lenovo. Jie tradiciškai kuria geriausiai apsaugotus, tvirčiausius kompiuterius. Tai galioja T ir X serijoms, iš dalies R serijai. Negalėčiau skirti šių žodžių SL serijai.

Lenovo taip pat savo kompiuterius komplektuoja su skysčiams atsparia klaviatūra, kas yra svarbu. Po klaviatūra yra motininė plokštė. Jei skystis, patekęs ten iš karto nesukels trumpo jungimo, kontaktai vėliau nukentės nuo korozijos.

Thinkpad kompiuteriuose yra naudojama kietojo disko (HDD ) parkavimo sistema. Dauguma gedimų nešiojamuose kompiuteriuose atsiranda todėl, kad dėl staigaus judesio HDD galvutė pažeidžia HDD paviršių ir nors kurį laiką gedimas neatsiranda, po kurio laiko kietasis diskas sugenda ir informacija yra prarandama. Sistema atpažįsta pavojingą judesį erdvėje ir trumpam parkuoja galvutę iki to momento, kuomet HDD vėl yra saugu naudoti. Šios sistemos jautrumą galima reguliuoti, pvz. nustatyti važiavimo automobiliu režimą.

Šias savybes nukopijavo Lenovo konkurentai, todėl jas galima rasti ir kitų gamintojų kompiuteriuose, bet dažniausiai originalas būna geriausias variantas.

Comments are closed.