Prenumeruoti RSS

Google taikosi į silpniausias Microsoft vietas

July 21, 2009 Įrašyta temoje (temose) programinė įranga. Parašė:

Information Week skelbia griežtą straipsnį Microsoft atžvilgiu. Aš ne visiškai su juo sutinku, tačiau Jūs spręskite patys.

Google pranešus, kad ji kuria operacinę sistemą, kuri turėtų konkuruoti su Windows internetinių kompiuterių (netbook) srityje, sukėlė daug įvairiausių kalbų, pvz. ar tai nebus Windows pabaiga?

Kol kas Google atidėkime šalin, kadangi turime suprasti kas gali palaužti Microsoft ir kaip ši gigantė atsidūrė ten kur yra dabar. Žinoma, galima veikti ryžtingai pasitelkiant kompiuterių gamintojus ir kitais būdais, tačiau tai dar nėra viskas. Microsoft niekada nebuvo per daug draugiška vartotojams. Šios įmonės operacinės sistemos ir kitos programinės įrangos kaina smarkiai viršija tą kainų lygį, kurį vartotojai yra pasiruošę mokėti. Nors tai ir patogi bei lengvai suprantama ir naudojama programinė įranga, tačiau joje yra įdiegta itin daug nereikalingų funkcijų, kurių namų vartotojas niekada nenaudojo ir nenaudos.

Žinoma, verslo klientų situacija yra visiškai skirtinga. Microsoft panaudojo savo operacinės sistemos dominuojančią padėtį rinkoje tam, kad priverstų šiuos klientus naudotis ir kitomis programomis, el. paštu. Google direktorius Eric Schmidt dirbdamas Sun ir Novell susidūrė su Microsoft ir, bene geriau nei kas nors kitas, žino kodėl neverta bandyti užkariauti verslo vartotojų kompiuterius.

Microsoft niekada nebuvo per daug draugiška namų vartotojams ir jie turėjo dirbti su “Business Lite” operacinės sistemos versija, kuri visiškai nepatenkino jų poreikių, tad jie galėjo rinktis arba labai brangią Apple operacinę sistemą arba iPhone, kurio dažnam vartotojui, kaip kompiuterio, visiškai pakanka.

Internetinio kompiuterio ir Google Chrome operacinės sistemos rinkinys yra skirtas namų vartotojams. Rinkinys, kurio kaina 300 – 500 JAV dolerių, su geresne apsauga, greitesniu krovimusi, mažiau naudojama operatyviąja atmintimi ir 3G/4G turėtų sužavėti vartotojus. Manoma, kad ateityje pamatysime nemažai pasikeitimų, nes su šia operacine sistema gali būti ir žaidimams skirtų net 17″ netbook’ų už 500 JAV dolerių kainą.

Kol Chrome operacinė sistema nėra tinkama verslo vartotojams – ji bus puikus pasirinkimas namų vartotojams, kadangi jie gaus produktą kurio tikrai nusipelno. Microsoft visa tai supranta, tad ne veltui naująją operacinę sistemą pristatys septyniais mėnesiais anksčiau nei planuota.

6 komentarai (-ų) : “Google taikosi į silpniausias Microsoft vietas”

 1. Kęstutis sako:

  „su šia operacine sistema gali būti ir žaidimams skirtų net 17″ netbook’ų už 500 JAV dolerių kainą.“ – 17 ” jau nebebus netbook’as, o bus laptop. Kad OS netbook’ams skirta laptop’as nuo to nepasidaro netbook’u. Nes juk į netbook’us diegiama Windows XP, bet ji juk ne tik į nebook’us buvo diegiama.


 2. Gytis sako:

  Kęstuti, ačiū už komentarą.
  Dalinai viena iš priežasčių apribojusių netbook’ų pavadinimą yra Microsoft ekrano dydžių ribojimas, t.y. ekranas negali būti didesnis nei, berods, šiek tiek daugiau nei 10″. Gal šis apribojimas pasikeis atsiradus naująjai OS ir netbook’ais bus vadinami kiti, didesniu ekranu kompiuteriai? Tai tik spėjimas. Beje, jau dabar gaminami ir 12″ netbook’ai. Štai ir Samsung nusprendė gaminti 11,6″ netbook’ą http://zinokite.kapirkti.lt/2009/07/trumposios-naujienos-nr-1/ ir dėl šios priežasties nebegaus iš Microsoft specialių kainų Windows XP.
  Tačiau vistiek prisipažinsiu, ši frazė man taipogi įdomiai skamba: With a better, tighter OS, there’s no reason you won’t see “gamer quality” netbooks with fast graphics and 17-inch screens popping up for close to $500.


 3. Kęstutis sako:

  Gyti, Neskaičiau to angliško… Nu jo įdomiai kaip čia taip… Vietoje notebook dabar visi galbūt sakys netbook :D


 4. Gytis sako:

  :) :)


 5. sistem sako:

  Manau ilgai microsoft dar bus gyva, jai nebuvo pagrindo keistis nes uždirbo pakankamai pinigų ir nebuvo konkurencijos, dabartinis win 7 vystymo greitis rodo jų gebėjimą greitai keistis, as asmeniškai pats pirmą kartą norių nusipirkti legalų microsoft produktą.


 6. Gytis sako:

  sistem, internete yra nemažai skirtingų ir priešingų nuomonių, kaip Microsoft’ui gali pakenkti Google, tačiau nepamirškim to, kad Google kol kas ruošia operacinę sistemą tik netbook’ams. Vėlgi, Microsoft parduoda XP OS gamintojams pigiai, labai pigiai. Dėl šių priežasčių netikiu, kad jei visi nauji netbook’ai būtų parduodami tik su Chrome OS, iš Microsoft būtų atimta didelė dalis pajamų.