Prenumeruoti RSS

Google Chrome operacinė sistema – tiesioginis konkurentas Microsoft internetinių kompiuterių rinkoje

July 13, 2009 Įrašyta temoje (temose) programinė įranga. Parašė:

Digitimes, remdamiesi iSuppli, teigia, kad naujoji Google operacinė sistema bus tiesioginis konkurentas klestinčioje ir augančioje internetinių kompiuterių (netbook) rinkoje, kur šiuo metu viešpatauja Microsoft. Naujoji operacinė sistema bus išleista antroje 2010 m. pusėje ir ji tiks ne tik Intel procesoriams, bet ir ARM pagrindu pagamintiems lustams, o tai reiškia, kad operacinė sistema bus skirta itin pigiems internetiniams kompiuteriams.

iSuppli prognozuoja, kad 2012 metais bus pagaminta tris kartus daugiau (36,3 mln. vnt.) internetinių kompiuterių nei 2008 m. (10,3 mln. vnt.) su belaidžio tinklo sprendimais. Nors internetiniai kompiuteriai su belaidžio tinklo sprendimais sudaro didžiąją dalį visos kompiuterių rinkos, tačiau tikrai ne visą.

Google prieš gigantą

“Google naršyklė Chrome – pirmasis žingsnis kovoje su Microsoft ir Internet explorer.” – teigia Matthew Wilkins, pagrindinis iSuppli kompiuterinės įrangos analitikas. “Pranešdama apie naująją operacinę sistemą – Google informuoja apie pagrindinį įvykį”.

“Google operacinės sistemos išleidimas yra didelė grėsmė Microsoft netekti pajamų iš vieno iš pagrindinių jų srautų – operacinės sistemos pardavimų internetiniams kompiuteriams”.

Šiuo metu didžioji dalis internetinių kompiuterių yra su Windows operacine sistema ir Linux čia sudaro tik labai mažą rinkos dalį. Chrome operacinė sistema bus sukurta Linux pagrindu ir turės į Windows panašią išvaizdą.

“Microsoft dominavimą ir Linux atsilikimą nuo lyderės galima paaiškinti tuo, kad Linux nėra stiprus prekinis ženklas, kuris pajėgtų konkuruoti su milžine. Didžioji dalis žmonių perkančiųjų internetinį kompiuterį nežino kokios operacinės sistemos yra rinkoje, tad renkasi tą – kurią žino – Microsoft.” – sako Matthew Wilkins.

“Google, norėdami laimėti šį mūšį, privalo pozicionuoti savo prekinį ženklą taip, kad didžioji dauguma namų vartotojų norėtų pirkti internetinį kompiuterį būtent su šia, o ne dominuojančia, operacine sistema. Tai ir bus pagrindiniu iššūkiu.”

Svarbu ir tai, kad Google reikės konkuruoti ir su milžinišku Microsoft vardo matomumu mažmeninės prekybos vietose, nes šis ženklas yra ant daugelio produktų: nuo programinės įrangos, kompiuterių iki periferijos. Tuo tarpu Google ženklo matomumas yra tik ant mobiliųjų telefonų, kuriuose įdiegta Android operacinė sistema. Jei Google nori laimėti , vienas iš dalykų galinčių padėti tai padaryti, yra susitarimas su kompiuterių  gamintojais, kad Chrome vardas būtų matomas ant internetinių kompiuterių.

Google operacinė sistema – malonė mobiliojo interneto tiekėjams?

Pagrindinis Chrome aspektas yra tas, kad tai iš esmės internetinė operacinė sistema.

“Chrome operacinė sistema padidins mobiliojo interneto duomenų srautą, nes vartotojai naudosis programomis internete, o tai padidins mobiliojo interneto tiekėjų pajamas.” – sako Jagdish Rebello, iSuppli vyresnysis direktorius ir pagrindinis analitikas.

“Pajamos iš plačiajuosčio interneto sudarys didelę mobiliojo interneto tiekėjų pajamų dalį. iSuppli prognozuoja, kad mobiliojo interneto pajamos 2013 m. bus 180 milijardų JAV dolerių ir tai yra beveik tris kartus daugiau nei 2008 m., kai jos buvo 61 milijardas JAV dolerių.”

Comments are closed.